sobota, 23 czerwca 2012

Ruchomy zamek Hauru

Genialne dzieło Hayao Miyazakiego z cudowną muzyką, którą napisał Joe Hisaishi pokazuje magiczny świat z wiedźmami, czarownikami i demonami, które w cale nie muszą być takie złe.

Fabuła:
Głowna bohaterka – Sophie pracuje w sklepie z kapeluszami. Pewnego dnia, przez przypadek trafia na czarnoksiężnika Hauru, który ratuje ją przed dwoma żołnierzami, spotkanymi przez nią w jednej w wąskich uliczek miasta. Tego samego dnia, pod wieczór w sklepie zjawia się Wiedźma z Pustkowia, która rzuca na nią zaklęcie (zamienia ją w 90-letnią staruszkę).  Następnego dnia rano, Sophie wyrusza na pustkowie, ponieważ nie może pokazać się rodzinie. Natrafia tam na zamek Hauru i wchodzi do środka. Poznaje innych mieszkańców zamku- Marka (ucznia Hauru) i Calcifera (demona mieszkającego w kominku). Sophie zostaje pomocą domową na zamku. W tym czasie wybucha wojna, w której Hauru musi wziąć udział.

Ruchomy zamek Hauru to anime, w którym nie sposób się nie zakochać. Oglądałam je tyle razy, że znam dialogi postaci na pamięć i naprawdę gorąco polecam wam ten tytuł~! :)
2 komentarze:

  1. A czytałaś książkę? http://kuzynka-sasza-poleca.blogspot.com/search/label/Diana%20Wynne%20Jones Też jest fajna :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i też mi się bardzo podobała :D Wciągająca ^^ Chociaż moim zdaniem jednak anime jest trochę lepsze :)

    OdpowiedzUsuń