czwartek, 21 czerwca 2012

Eureka Seven


Przedstawiam wam recenzję jednego z moich ulubionych anime- "Eureka Seven"!
Większość akcji rozgrywa się na planecie, bardzo przypominającej Ziemię, którą  ludzkość musiała dziesięć tysięcy lat wcześniej opuścić.
W atmosferze tej planety występuje zjawisko "Transparence Light Particles" zwane falami Trapar. Dzięki  temu zjawisku powstał reffing- sport podobny do surfingu,  z tą różnicą, że surfuje się nie po wodzie a w powietrzu. Jednym z fanów tego sportu jest Renton Thurston, mieszkający z dziadkiem w małym miasteczku. Pewnego dnia ma miejsce wypadek, który zmienia życie Rentona. Wielki robot podczas awaryjnego lądowania spada prosto na jego pokój. Pilotem okazuje się być dziewczyna o imieniu Eureka. Jako, że dziadek Rentona jest mechanikiem Eureka prosi go, by ten naprawił jej maszynę.
Dalsze wydarzenia doprowadzają do tego, że Renton poznaje mistrza reffingu i swojego idola- Hollanda. Później okazuje się, że Eureka bez pomocy Rentona nie może pilotować swojego mecha. Chłopak za jej i Hollanda zachętą dołącza do załogi znanego statku Gekko-Go. Niestety tam wszystko okazuje się inne niż sobie wyobrażał...
Studio BONES, które odpowiada za takie tytuły jak "Fullmetal Alchemists" stworzyło dopracowaną wizję przyszłości. Świat przedstawiony jest spójny, fabuła przemyślana. Zawiera dużo znanych motywów takich jak np.przezwyciężające przeciwności uczucie itp.

"Eureka Seven" jest to średniej długości seria (składa się na nią 50 odcinków), która mnie osobiście bardzo  wciągnęła. Mam nadzieję, że jeśli obejrzycie to anime (do czego was gorąco zachęcam)  spodoba się wam tak samo jak i mnie. ^^

(opis wzorowany z tanuki.pl)2 komentarze:

 1. Juhuuuu~~
  Kolejny blog :D
  Życzę więcej rysunków, rysunków dla mnie i dużo wolnego czasu na nowej drodze życia ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujęę >U<
  Więcej rysunków powiadasz :D Wezmę to sobie do serca ^^

  OdpowiedzUsuń